The Institute for the Study and Treatment of Pain

  • Member Directory
  • CZECH ČESKÝ Co je IMS? GunnIMS: Intramuskulární stimulace

Co je IMS? GunnIMS: Intramuskulární stimulace

CZECH / ČESKÝ / PŘEKLADATELNÝ JAZYK


POZNÁMKA:

Tato stránka byla rychle přeložena pomocí služby Google Translate, počítačem vyvinutého úsilí při překladu důležitých informací o zdravotní péči pro veřejnost. Pomocí rozevíracího seznamu v pravé horní části každé webové stránky můžete informace přeložit do svého preferovaného jazyka. Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás a požádejte o pomoc. Odpusťte prosím jakékoliv typografické chyby, opravdové lidské dobrovolnické překladače jsou velmi oceňovány ; ).


Co je Gunn IMS? Gunn intramuskulární stimulace


Nadměrná citlivost a snižování svalů nelze ovládat a "odříznout", zatímco "léky proti bolesti" a jiné analgetické pilulky pouze maskují bolest (často špatně) a podporují toxicitu, čímž se problém zkomplikuje. Neuropatie reaguje pouze na fyzický vstup energie.


Intramuskulární stimulace (IMS) je celkový systém diagnostiky a léčby myofasciálních bolestivých syndromů (chronické bolestivé stavy, které se vyskytují v muskuloskeletálním systému, pokud neexistují žádné zřejmé známky zranění nebo zánětu). IMS je založen na západní medicíně a má pevný základ v radikulopatickém modelu bolesti, který je nyní podporován mnoha odborníky v oboru. Byl vyvinut Dr. Gunnem, zatímco byl lékařem pracovní komise pro odškodnění v Britské Kolumbii v 70. letech, kde zkoumal velké množství záhadně tvrdohlavých případů po frustraci s neúčinnými způsoby, které má k dispozici. Léčba, která využívá jehly akupunktury, protože jsou nejtenčími dostupnými nástroji, které jsou navrženy tak, aby pronikly hluboko do svalové tkáně, konkrétně zaměřují na zraněná svalová onemocnění, která se zkrátila a zkrátila se před stresem.


IMS se silně spoléhá na důkladné fyzické vyšetření pacienta příslušným praktickým lékařem, vyškoleným k rozpoznání fyzických příznaků neuropatické bolesti. Toto fyzické vyšetření je nepostradatelné, protože chronická bolest je často neurologická na rozdíl od strukturální a proto neviditelná pro drahé rentgenové záření, MRI testy, kosti a CT vyšetření. Neuznání těchto znaků bude mít za následek nepřesnou diagnózu a tedy špatný výchozí bod pro fyzickou terapii.


Léčba zahrnuje suché jehlení postižených oblastí těla bez injekce jakékoli látky. Lokty jehel mohou být na epicentru napjatých, něžných svalových pásků nebo mohou být blízko páteře, kde se může nervový kořen stát podrážděný a nadměrně citlivý. Penetrace normálního svalu je bezbolestná; Zkrácený, nadměrně citlivý sval však "uchopí" jehlu do toho, co může být popsáno jako křečovitý pocit. Výsledkem je trojnásobek. Jeden z nich je stimulován protaženým receptorem ve svalu, což vyvolává reflexní relaxaci (prodloužení). Dvě, jehla také způsobuje malé zranění, které přitahuje krev do oblasti, což iniciuje přirozený proces hojení. Tři, léčba vytváří elektrický potenciál ve svalu, aby se nervová funkce opět normálně zhoršila. Jehla, používaná v IMS, stimulací svalových vřeten, se v podstatě stává specifickým a jedinečným nástrojem pro diagnostiku neuropatické bolesti svalů.


Cílem léčby je uvolnění svalového zkrácení, které tlačí a dráždí nerv. Nadměrně citlivé oblasti mohou být znecitlivěny a přetrvávající přitahování zkrácených svalů může být uvolněno. IMS je velmi účinný pro uvolnění zkrácených svalů pod kontrakturu, a tím způsobuje mechanickou bolest ze svalu. IMS ve skutečnosti zachází se základním neuropatickým stavem, který způsobuje bolest. Při kompetentním výkonu má IMS pozoruhodnou úspěšnost, jak dokazuje zlepšení symptomů a příznaků, a to i u chronické bolesti zad s kořenovými znaky.


IMS je v některých ohledech srovnatelná s akupunkturou; Existuje však řada důležitých rozdílů. IMS vyžaduje lékařskou prohlídku a diagnózu odborníkem znalým v anatomii, vkládání jehel je indikováno fyzikálními znaky a nikoliv podle předdefinovaných nevědeckých meridiánů, zatímco subjektivní a objektivní účinky se obvykle objevují okamžitě.


KLÍČOVÁ SLOVA: intramuskulární stimulace, intramuskulární, ims, cgims, střelivo, suché jehlení, akupunktura, spouštěcí bod, myofasciální bolest


Ústav pro studium a léčbu bolesti (iSTOP)

Vancouver, BC Kanada

Telefon: 1.604.264.7867


KONTAKTUJTE NÁS


ODKAZ

Webová stránka: http://www.istop.org/ims.html


FIND CGIMS PRACTITIONER - MEZINÁRODNÍ ŘEDITELSTVÍ


VÍCE JAZYKŮOur gratitude goes out to all iSTOP members and donors for making this directory and website possible. 

Thank you for making GunnIMS resources available to the public, for patients, practitioners, researchers and enthusiasts alike.


Gunn IMS "points" the way!2021 © The Institute for the Study and Treatment of Pain
is a Not for Profit organization
Canadian 
Charity #89159 8575 RR0001


donate todayPowered by Wild Apricot Membership Software