The Institute for the Study and Treatment of Pain

  • Member Directory
  • ESTONIAN EESTI Mis on IMS? GunnIMS: intramuskulaarne stimulatsioon

Mis on IMS? GunnIMS: intramuskulaarne stimulatsioon

ESTONIAN EESTI / TÕLKE KEEL


PANE TÄHELE:

Seda lehte on kiirelt tõlgitud Google'i tõlke abil, mis on loodud arvuti abil, et tõlkida olulist tervisealast teavet avalikkusele. Kasutage mis tahes veebilehe ülaosas paremal asuvat rippmenüüd teabe edastamiseks eelistatud keelele. Kui teil on küsimusi, võtke abi saamiseks ühendust meiega. Palun vabandage trükivigu, tegelikke vabatahtlike tõlkijaid on väga hinnatud. ; )


Mis on Gunn IMS? Gunn Intramuskulaarne stimulatsioon


Supersenssiivsust ja lihase lühenemist ei saa kasutada ja "lõigata ära," samas kui valuvaigistajad ja muud analgeetilised tabletid maskeerivad valu (sageli halvasti) ja soodustavad mürgisust, raskendades probleemi. Neuropaatia vastab ainult energia füüsilisele sisendile.


Intramuskulaarne stimulatsioon (IMS) on müofastsiaalse valu sündroomide diagnoosimise ja ravi süsteem (luu-lihase süsteemis esinevad kroonilised valunähud, kui pole ilmseid vigastusi või põletikke). IMS põhineb Lääne meditsiiniteadusel ja sellel on radiculopathic valu mudeli tugeva aluse, mida nüüd toetavad paljud selle valdkonna asjatundjad. See töötas välja dr. Gunn, kes oli 70-ndatel Briti Columbia Tööandjate Hüvitusametis arst, kus ta uuris paljusid salapäraselt kangekaelseid juhtumeid pärast pettumust tema käsutuses olevate ebatõhusate viisidega. Ravist, mis kasutab nõelte nõelu, sest need on kõige õhemad tööriistad, mis on mõeldud sügavale lihaskoe läbimõõdule, konkreetselt suunatud kahjustatud lihastele, mis on kokku lepitud ja löönud hädas.


IMS tugineb suuresti patsiendi põhjalikule füüsilisele uurimisele pädeva praktiseerija poolt, kes on välja õpetanud neuropaatilise valu füüsiliste tunnuste äratundmiseks. See füüsiline läbivaatus on hädavajalik, sest krooniline valu on sageli neuroloogiline, selle asemel, et olla struktuurne ja seetõttu kumerate kummiliste röntgenkiirte, MRI testide, luu ja CT skaneeringute nähtamatu. Nende märkide äratundmine toob kaasa ebatäpsuse ja seega füüsilise teraapia kehva lähtepunkti.

Ravi hõlmab kehas kahjustatud piirkondade kuivatamist, ilma mingit ainet süstimata. Nõelasaiad võivad paikneda tugevad, pehmed lihasribad, või need võivad olla lülisamba lähedal, kus närvijuur võib olla ärritunud ja ülitundlik. Tavalise lihase läbitungimine on valutu; Aga lühenenud, ülitundlik lihased "haaravad" nõela, mida võib kirjeldada kui krampunenägu. Tulemus on kolmekordne. Üks stimuleeritakse lihases olevat venitusretseptorit, tekitades reflektoorset lõõgastust (pikenemist). Kaks, nõel põhjustab ka väikest vigastust, mis suunab verd piirkonnale, algatades loodusliku paranemise protsessi. Kolm, ravi tekitab lihastes elektrilist potentsiaali, et uuesti normaliseerida närvifunktsiooni. IMS-is kasutatud nõel, stimuleerides lihaspindleid, muutub sisuliselt spetsiifiliseks ja unikaalseks neuropaatilise lihasevalu diagnoosimise vahendiks.


Ravi eesmärk on vabastada lihase lühendamine, mis surub ja ärritab närvi. Ülitundlikke alasid võib desensibiliseerida ja lühendatud lihaste püsiv tõmme vabastada. IMS on väga efektiivne lühendatud lihaste vabastamiseks kontraktuuride all, põhjustades seega mehaanilist valu lihaste tõmbe all. IMS kohtleb tegelikult selle valu põhjustatud neuropaatilist seisundit. Kui seda tehakse pädevalt, on IMSil märkimisväärne edukus, mida tõendavad sümptomite ja märkide leevendamine, isegi kroonilise seljavalu korral juuksega.


IMS on akupunktuuriga mõnevõrra võrreldav; Siiski on mitmeid olulisi erinevusi. IMS nõuab arsti läbivaatuse ja diagnoosimist anatoomiaga kursis oleva praktiseerija poolt, nõelte insertsioonid on tähistatud füüsiliste tunnustega, mitte eelnevalt määratletud teaduslike meridiaanidega, samas kui subjektiivseid ja objektiivseid mõjusid kogetakse kohe.


MÄRKSÕNAD: intramuskulaarne stimulatsioon, intra-lihaseline, ims, cgims, gunn ims, nõrk nõelamine, nõelravi, vallandumiskoht, müofastsiaalne valu


Valuuringute ja ravi instituut (iSTOP)

Vancouver, Kanada BC

Telefon: 1 604 264 78867


VÕTA MEIEGA ÜHENDUST


Viide

Veebisait: http://www.istop.org/ims.html


FIND CGIMS PRACTICE - RAHVUSVAHELINE KATALOOG


MUUD KEELEDOur gratitude goes out to all iSTOP members and donors for making this directory and website possible. 

Thank you for making GunnIMS resources available to the public, for patients, practitioners, researchers and enthusiasts alike.


Gunn IMS "points" the way!2021 © The Institute for the Study and Treatment of Pain
is a Not for Profit organization
Canadian 
Charity #89159 8575 RR0001


donate todayPowered by Wild Apricot Membership Software