The Institute for the Study and Treatment of Pain

Co to jest IMS? GunnIMS: Stymulacja domięśniowa


POLISH / JĘZYK POLSKI / TRANSLATED


PROSZĘ ZANOTOWAĆ:

Ta strona została szybko przetłumaczona za pomocą Google Translate, komputerowego wysiłku w tłumaczeniu ważnych informacji na temat opieki zdrowotnej dla społeczeństwa. Użyj rozwijanego pola w prawym górnym rogu dowolnej strony internetowej, aby przetłumaczyć informacje na preferowany język. W razie jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami, aby uzyskać pomoc. Proszę wybaczyć wszelkie błędy typograficzne, prawdziwych tłumaczy wolontariackich; )


Co to jest Gunn IMS? Stymulacja Stymulowa Gunn


Nadwrażliwość i skrócenie mięśni nie mogą być stosowane i "wycinane", a "środki przeciwbólowe" i inne leki przeciwbólowe jedynie maskują ból (często słabo) i promują toksyczność, powodując problem. Neuropatia reaguje tylko na fizyczny wkład energii.


Intimuscular Stimulation (IMS) jest całkowitym systemem do diagnozowania i leczenia zespołów bólowych mięśni (bólów przewlekłych występujących w układzie mięśniowo-szkieletowym, gdy nie ma wyraźnych oznak uszkodzenia ciała lub zapalenia). IMS jest oparta na zachodniej medycynie i ma solidne podstawy w swoim radiculopatycznym modelu bólu, który jest obecnie wspierany przez wielu ekspertów w tej dziedzinie. Został on rozwinięty przez dr Gunna, podczas gdy w latach siedemdziesiątych był lekarzem w Pracowni Zespół ds. Kompensacji Kolumbii Brytyjskiej, gdzie rozpatrywał dużą liczbę tajemniczo upartych przypadków po frustracji z nieskutecznymi metodami. Leczenie, które wykorzystuje igły akupunkturowe, ponieważ są najczystszymi narzędziami dostępnymi, które są przeznaczone do penetracji w głąb tkanki mięśniowej, w szczególności dotyczy rannych mięśni skurczonych i skracanych z niecierpliwości.


IMS opiera się głównie na dokładnym badaniu fizycznym pacjenta przez kompetentnego lekarza, przeszkolonego w celu rozpoznania fizycznych objawów bólu neuropatycznego. To badanie fizyczne jest niezbędne, ponieważ chroniczny ból jest często neurologiczny, w przeciwieństwie do strukturalnych, a zatem niewidocznych dla drogich rentgenowskich, MRI, Bone i CT Scans. Niewłaściwe rozpoznanie tych objawów spowoduje niedokładne rozpoznanie, a zatem jest słabym punktem wyjścia do terapii fizycznej.


Leczenie obejmuje suche igłowanie dotkniętych obszarów ciała bez wstrzyknięcia jakiejkolwiek substancji. Miejsca igły mogą znajdować się w epicentrum napiętych, miękkich zespołów mięśniowych lub mogą znajdować się w pobliżu kręgosłupa, w którym może dojść do podrażnienia i nadwrażliwości korzenia nerwu. Penetracja normalnego mięśnia jest bezbolesna; Jednak skrócenie, nadwrażliwość mięśniowa "złapie" igłę w tym, co można opisać jako uczucie skurczu. Wynik jest potrójny. Jednym z nich jest pobudzanie receptora rozciągania w mięśniach, co powoduje odprężenie (wydłużanie). Dwie, igła powoduje również niewielkie obrażenia, które przynoszą krew do obszaru, inicjując naturalny proces gojenia. Trzy, leczenie tworzy potencjał elektryczny w mięśniach, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Igła stosowana w IMS, stymulując wrzeciona mięśni, zasadniczo staje się specyficznym i unikalnym narzędziem diagnozowania bólu mięśni neuropatycznych.


Celem leczenia jest uwalnianie skracania mięśni, które naciska i podrażnia nerw. Obszary nad wyraziste mogą być odczulone i można wyluzować naciąg mięśni skróconych. IMS jest bardzo skuteczny do uwalniania skracanych mięśni podkurczowych, powodując mechaniczne bóle mięśni. IMS w efekcie traktuje podstawowy stan neuropatyczny, który powoduje ból. Po skutecznym wykonaniu, IMS charakteryzuje się niezwykłą skutecznością, co potwierdza poprawa objawów i objawów, nawet w przypadku przewlekłego bólu pleców z objawami korzeniowymi.


IMS jest porównywalny w pewien sposób do akupunktury; Jednak istnieje wiele istotnych różnic. IMS wymaga lekarskiego badania i diagnozy przez lekarza posiadającego wiedzę z anatomii, wstawienia igły są oznaczone znakami fizycznymi, a nie według wstępnie zdefiniowanych, nie-naukowych meridianów, a efekty subiektywne i obiektywne są zwykle doświadczane natychmiast.


SŁOWA KLUCZOWE: stymulacja mięśni śródmięśniowych, mięśniowych, cgimów, pistoletów, suchej igły, akupunktura, punkt spustowy, ból mięśni


Instytut Badań i Leczenia Bólu (iSTOP)

Vancouver, BC Kanada

Telefon: 1.604.264.7867


SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI


ODNIESIENIE

Witryna: http://www.istop.org/ims.html


FIND CGIMS PRACTITIONER - KATALOG MIĘDZYNARODOWY


WIĘCEJ JĘZYKÓWOur gratitude goes out to all iSTOP members and donors for making this directory and website possible. 

Thank you for making GunnIMS resources available to the public, for patients, practitioners, researchers and enthusiasts alike.


Gunn IMS "points" the way!2021 © The Institute for the Study and Treatment of Pain
is a Not for Profit organization
Canadian 
Charity #89159 8575 RR0001


donate todayPowered by Wild Apricot Membership Software