The Institute for the Study and Treatment of Pain

  • Member Directory
  • SLOVAK SLOVENSKÝ Čo je IMS? GunnIMS: Intramuskulárna stimulácia

Čo je IMS? GunnIMS: Intramuskulárna stimulácia

SLOVAK SLOVENSKÝ PREKLADATEĽNÝ JAZYK


VEZMITE PROSÍM NA VEDOMIE:

Táto stránka bola rýchlo preložená pomocou služby Google Translate, počítačom vyvinutým úsilím pri preklade dôležitých informácií o zdravotnej starostlivosti pre verejnosť. Pomocou rozbaľovacej ponuky v pravej hornej časti ľubovoľnej webovej stránky preveďte informácie do svojho preferovaného jazyka. Ak máte akékoľvek otázky, kontaktujte nás a požiadajte o pomoc. Odpusťte akékoľvek typografické chyby, skutoční ľudskí dobrovoľníci prekladatelia sú veľmi ocenení. ; )


Čo je Gunn IMS? Gunn Intramuscular Stimulation


Nadmerná citlivosť a skrátenie svalov sa nedajú prevádzkovať a "odstrániť", zatiaľ čo "lieky proti bolestiam" a iné analgetické pilulky iba maskujú bolesť (často zle) a podporujú toxicitu a zmierňujú problém. Neuropatia reaguje iba na fyzický vstup energie.


Intramuskulárna stimulácia (IMS) je celkový systém na diagnostiku a liečbu myofasciálnych bolestivých syndrómov (chronické bolestivé stavy, ktoré sa vyskytujú v muskuloskeletálnom systéme, keď neexistuje zjavný príznak poškodenia alebo zápalu). IMS je založená na Západnej lekárskej vede a má pevný základ vo svojom radikulopatickom modeli bolesti, ktorý je teraz podporovaný mnohými odborníkmi v tejto oblasti. Vyvinul ho Dr. Gunn, keď bol v 70. rokoch lekárom v pracovnej kompenzačnej komisii v Britskej Kolumbii, kde skúmal veľké množstvo tajomne tvrdohlavých prípadov po frustrácii s neúčinnými spôsobmi, ktoré má k dispozícii. Liečba, ktorá využíva ihly na akupunktúru, pretože sú najtenšie dostupné nástroje, ktoré sú navrhnuté tak, aby prenikali hlboko do svalového tkaniva, konkrétne zameriavajú na poškodené svaly, ktoré sa zmiešali a skrátili sa pred tiesňami.


IMS sa vo veľkej miere spolieha na dôkladné fyzické vyšetrenie pacienta kompetentným praktickým lekárom, vyškoleným na rozpoznanie fyzických príznakov neuropatickej bolesti. Toto fyzické vyšetrenie je nepostrádateľné, pretože chronická bolesť je často neurologická na rozdiel od štrukturálnych a preto neviditeľná pre drahé röntgenové lúče, MRI testy, kosti a CT skeny. Neschopnosť rozpoznať tieto príznaky bude mať za následok nepresnú diagnózu a teda zlý východiskový bod pre fyzickú terapiu.


Liečba zahŕňa suché ihlenie postihnutých oblastí tela bez injekcie žiadnej látky. Lokality ihiel môžu byť na epicentru napnutých, citlivých svalových pásov, alebo môžu byť v blízkosti chrbtice, kde môže byť nervový koreň podráždený a nadmerný. Prienik normálneho svalu je bezbolestný; Avšak skrátený, nadmerne citlivý sval "uchopí" ihlu do toho, čo môže byť opísané ako kŕče. Výsledok je trojaký. Jeden z nich je stimulovaný stretávacím receptorom v svale, čím sa dosiahne reflexná relaxácia (predĺženie). Dve ihly tiež spôsobujú malé zranenie, ktoré priťahuje krv do oblasti, čo iniciuje prirodzený proces hojenia. Tri, liečba vytvára elektrický potenciál vo svale, aby sa funkcia nervov znova normálne. Ihla používaná v IMS stimuláciou svalových vretien sa v podstate stáva špecifickým a jedinečným nástrojom diagnostiky neuropatickej bolesti svalov.


Cieľom liečby je uvoľniť skrátenie svalov, ktoré tlačí a dráždi nerv. Nadmerne citlivé oblasti môžu byť znecitlivené a môže sa uvoľniť pretrvávajúce stiahnutie skrátených svalov. IMS je veľmi účinný pri uvoľňovaní skrátených svalov pod kontraktúrou, čo spôsobuje mechanickú bolesť pri sťahovaní svalov. IMS v podstate lieči základný neuropatický stav, ktorý spôsobuje bolesť. Pri kompetentnom vykonávaní má IMS pozoruhodnú úspešnosť, čo dokazuje zlepšenie symptómov a znakov, dokonca aj pre chronickú bolesť chrbta s koreňovými príznakmi.


IMS je v niektorých ohľadoch porovnateľná s akupunktúrou; Existuje však niekoľko dôležitých rozdielov. IMS vyžaduje lekárske vyšetrenie a diagnostiku praktizujúcim, ktorý má znalosť anatómie, inzertné ihly sú označené fyzickými znakmi a nie podľa vopred definovaných nevedeckých poludníkov, zatiaľ čo subjek- tívne a objektívne účinky sa zvyčajne vyskytujú okamžite.


KĽÚČOVÉ SLOVÁ: intramuskulárna stimulácia, intramuskulárne, ims, cgims, strelné ims, suché ihly, akupunktúra, spúšťací bod, myofasciálna bolesť


Inštitút pre štúdium a liečbu bolesti (iSTOP)

Vancouver, BC Kanada

Telefón: 1.604.264.7867


KONTAKTUJ NÁS


REFERENCIE

Webová stránka: http://www.istop.org/ims.html


FIND CGIMS PRACTITIONER - MEDZINÁRODNÝ RIADITEĽ


VIAC JAZYKYOur gratitude goes out to all iSTOP members and donors for making this directory and website possible. 

Thank you for making GunnIMS resources available to the public, for patients, practitioners, researchers and enthusiasts alike.


Gunn IMS "points" the way!2021 © The Institute for the Study and Treatment of Pain
is a Not for Profit organization
Canadian 
Charity #89159 8575 RR0001


donate todayPowered by Wild Apricot Membership Software