The Institute for the Study and Treatment of Pain

TÜRK


LÜTFEN AKLINIZDA BULUNDURUN:

Bu sayfa hızlı Google Translate kullanarak tercüme edildi, bir bilgisayar halkın önemli sağlık bilgilerini çeviri de çaba oluşturdu. Herhangi bir yazım hataları bağışla lütfen. Eğer herhangi bir sorunuz varsa, profesyonel yardım istemek için lütfen bize ulaşın. Gönüllü çevirmenler çok takdir edilmektedir; )


BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN


IMS nedir? GunnIMS: İntramüsküler Stimülasyon


Süpersensitivite ve kas kısalması ameliyat ve 'ağrı kesiciler' ve diğer analjezik hap sadece ağrı (genellikle kötü) maske ve toksisite teşvik ederken sorunu bileşik, 'kesip' olamaz. Nöropati sadece enerji fiziksel girişine yanıt verir.

İntramüsküler Stimülasyon (IMS) (yaralanma veya inflamasyon hiçbir belirgin belirtisi olduğunda kas-iskelet sisteminde meydana gelen kronik ağrı koşulları) miyofasyal ağrı sendromları tanı ve tedavisi için toplam bir sistemdir. IMS Batı Tıp Bilimleri topraklı ve şimdi alanında birçok uzman tarafından desteklenen ağrı onun radikülopatik modelinde, sağlam bir temel vardır. o onun emrinde etkisiz yöntemleri ile hayal kırıklığı sonra esrarengiz inatçı vakalarda çok sayıda araştırıldı 70, British Columbia İşçi Tazminat Kurulu'nda bir doktor iken Dr Gunn tarafından geliştirilmiştir. onlar kas dokusu içinde derin nüfuz tasarlanmış mevcut en ince uygular, çünkü akupunktur iğneleri kullanan tedavi, özellikle sözleşmeli ve sıkıntıdan kısaltılmış haline gelmiştir yaralı kasları hedeflemektedir.


IMS nöropatik ağrı fiziksel belirtilerini tanımak için eğitilmiş bir uzman hekim tarafından hastanın ayrıntılı bir fizik muayene dayanır. kronik ağrı, yapısal karşı, ve pahalı röntgen, MRI Testleri, Kemik ve BT Görüntüleme nedenle, görünmez sık sık nörolojik olduğundan bu fizik muayene vazgeçilmezdir. Bu belirtilerini tanımak için başarısızlık, böylece fizik tedavi için kötü bir başlangıç ​​noktası yanlış tanıya neden olacak ve.


Tedavi herhangi bir madde enjekte etmeden vücudun etkilenen bölgelere kuru iğneleme yapılır. İğne siteleri, gergin merkez üssü olmak kas bantları ihale ya da sinir kökü tahriş ve aşırı duygusal hale gelmiş olabilir omurganın yakın olabilir olabilir. normal kas Penetrasyon ağrısız; Ancak, bir kramp hissi olarak tarif edilebilir ne de kısaltılmış, supersensitiv kas olacak 'kavrayabilir' iğne. Sonuç üç bölümden oluşuyor. Bir, kasta bir streç reseptörü bir refleks rahatlama (uzatma) üreten, uyarılır. İki iğne de doğal iyileşme sürecini başlatarak, bölgeye kan çekilir küçük bir hasara neden olmaktadır. Üç, tedavi tekrar normal sinir fonksiyonu yapmak için kasta bir elektrik potansiyeli oluşturur. IMS kullanılan iğne, kas iğ uyararak, esasen Nöropatik kas ağrısı tanısı için özel ve eşsiz bir araç haline gelir.


Tedavinin amacı bastırılınca ve sinir tahriş kas kısalması, yayınlayacak. Supersensitiv alanlar desensitize edilebilir ve kısaltılmış kasların inatçı çekme serbest bırakılabilir. IMS, böylece kas çekme mekanik ağrıya neden kontraktürü altında kısaltılmış kasları serbest bırakmak için çok etkilidir. IMS, aslında, ağrıya sebep altta yatan nöropatik durumunu değerlendirir. yetkin gerçekleştirilen bile kök işaretleri ile kronik sırt ağrısı için, belirti ve bulguları iyileştirilmesi ile kanıtlanmış olduğu gibi, IMS, dikkate değer bir başarı oranına sahiptir.


IMS akupunktur bazı yönlerden karşılaştırılabilir; Bununla birlikte, önemli farklar vardır. sübjektif ve objektif etkiler genellikle hemen deneyimli ise IMS anatomi bilgili bir hekim tarafından tıbbi muayene ve teşhis gerektirir, iğneler eklemeler, önceden tanımlanmış, bilimsel olmayan meridyenleri göre fiziksel işaretler ile gösterilir ve değildir.


ANAHTAR KELİMELER: intramüsküler stimülasyon, intra-müsküler, ims, cgims, gunn ims, kuru iğneleme, akupunktur, tetik nokta, miyofasyal ağrı


REFERANS

Ağrı Çalışmaları ve Tedavi Enstitüsü (iSTOP)

Vancouver, BC Canada

Web sitesi; http://www.istop.org/ims.html

Telefon: 1.604.264.7867


CGIMS hekim bulmak - ULUSLARARASI REHBERİOur gratitude goes out to all iSTOP members and donors for making this directory and website possible. 

Thank you for making GunnIMS resources available to the public, for patients, practitioners, researchers and enthusiasts alike.


Gunn IMS "points" the way!2021 © The Institute for the Study and Treatment of Pain
is a Not for Profit organization
Canadian 
Charity #89159 8575 RR0001


donate todayPowered by Wild Apricot Membership Software